بررسی عوارض اسپری تاخیری + نکات مهم استفاده

  • 29 مهر 1401
  • صفر نظر
  • کلیه و مجاری ادراری

کرم‌ها و اسپری‌های تاخیری یک راه حلی موقتی برای مردانی است که به انزال زودرس دچار هستند. این اسپری‌ها به راحتی قابل استفاده هستند، به سرعت عمل می‌کنند و در صورت نیاز می‌توان با رعایت احتیاط از آن‌ها استفاده کرد.
اگر مشکل زودانزالی شما ناشی از حساسیت فیزیکی باشد نه عواملی مانند اضطراب یا یک بیماری، اسپری تاخیری بیشتر می‌تواند مفید واقع شود. با این حال برخی تصور می‌کنند که عوارض استفاده از اسپری تاخیری زیاد است.
در این مقاله، با مزایا و معایب استفاده از کرم یا اسپری تاخیری و همچنین با عوارض اسپری تاخیری بیشتر آشنا می‌شوید. ‌امیدواریم این مطلب به شما کمک کند تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید که آیا این کرم برای شما مناسب است یا خیر.

 

عوارض اسپری تاخیری چیست


آیا استفاده از اسپری تاخیری بی‌خطر است؟


به طور خلاصه بله! استفاده از اسپری‌های تاخیری حتی قبل از رابطه جنسی دهانی بی‌خطر است. البته باید مطمئن شوید که نه شما و نه همسرتان به محصولات حاوی لیدوکائین حساسیت نداشته باشید.
استفاده از اسپری‌های تاخیری آسان است و نیازی به نسخه پزشک ندارد. پس از استفاده از آن بر روی آلت تناسلی، 10 تا 15 دقیقه صبر کنید تا اثر خود را بگذارد.
اسپری‌های تاخیری معمولا 3 تا 4 دقیقه به مدت زمان نعوظ در هنگام دخول و قبل از انزال اضافه می‌کنند.


عوارض اسپری تاخیری چیست؟


استفاده از اسپری تاخیری نسبتا بی خطر است. اما، باید مطمئن شوید که از آنها بیش از حد استفاده نکنید. اگر اسپری موثر نباشد، می‌توانید به مرور زمان و به تدریج به مقدار مصرفی خود اضافه کنید.
شایع‌ترین عوارض اسپری تاخیری عبارتند از:
•    احساس سوزش
•     بی‌حسی موقت
•    از دست دادن نعوظ
•    تحریک پوست
از دست دادن نعوظ همچنین می‌تواند به دلیل از بین رفتن اثر اسپری نیز باشد. همچنین به ندرت ممکن است عوارض استفاده از اسپری تاخیری شامل قرمزی، سوزش یا خارش شود. 
اگر هر یک از این موارد بالا را تجربه کردید، باید استفاده از اسپری تاخیری را متوقف کنید. اگر در مورد بروز هر گونه عوارض اسپری تاخیری نگران هستید، می‌توانید از پزشکان متخصص کلینیک مدیست به صورت آنلاین مشاوره دریافت کنید.


آیا استفاده از اسپری تاخیری با کاندوم بی‌خطر است؟


استفاده از کاندوم با اسپری‌های تاخیری کاملا بی‌خطر است. هم کاندوم و هم ژل روان‌کننده‌ با اسپری‌های تاخیری سازگار هستند. باید اسپری را روی آلت تناسلی بمالید، 10 تا 15 دقیقه صبر کنید تا خشک شود و سپس کاندوم را روی آن بگذارید.
حتی برخی از مارک‌ها شما را تشویق می‌کنند که از اسپری‌های تاخیری با کاندوم‌های لاتکس استفاده کنید تا لذت را به حداکثر برسانید.
برخی از اسپری‌های تاخیری مستقیما تاکید می‌کنند که فقط با کاندوم‌های لاتکس قابل استفاده هستند و نه با کاندوم‌های بدون لاتکس.
حتما دستورالعمل محصولی را که خریداری کرده‌اید بخوانید تا مطمئن شوید که از آن به درستی استفاده می‌کنید.


فواید و عوارض استفاده از اسپری تاخیری


با اینکه استفاده از اسپری تاخیری می‌تواند برای بسیاری از افراد فوایدی داشته باشد، اما دارای معایبی نیز است. در ادامه به برخی از مزایا و معایب اسپری تاخیری اشاره خواهیم کرد.

مزایای اسپری تاخیری:


۱. یک گزینه آسان و در دسترس


استفاده از اسپری تاخیری یکی از سریع‌ترین و ساده‌ترین روش‌ها برای مقابله با انزال زودرس است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قبل از رابطه جنسی آن را بر روی آلت اسپری کنید، چند دقیقه صبر کنید و آن را بشوئید، شما آماده هستید.


۲. استفاده در زمان دلخواه


اسپری تاخیری فقط در هنگام رابطه جنسی استفاده می‌شود، بنابراین اگر اغلب رابطه جنسی ندارید، لازم نیست نگران مصرف مداوم آن باشید. در حالی که استفاده از اسپری تاخیری نیاز به مصرف روزانه ندارد،  برخی درمان‌های دیگر مانند دارو‌های ضد افسردگی باید هر روز مصرف شوند.


۳. در صورت استفاده صحیح، عوارض اسپری تاخیری تقریبا صفر است!


ماده‌ای که بیشتر دراسپری تاخیری مورد استفاده قرار می‌گیرد لیدوکائین و تا حدی بنزوکائین یا پریلوکائین است. همه این‌ها بی‌حس‌کننده‌های موضعی هستند که برای اکثر افراد بی‌خطر هستند. اسپره تاخیری قوی درصد لیدوکائین بیشتری در خود دارد.
برخی از افراد ممکن است واکنش‌هایی به یک بی‌حس‌کننده موضعی داشته باشند، اما اکثر افراد این مواد را به خوبی تحمل می‌کنند. توجه داشته باشید که، زمانی که اسپری را روی آلت تناسلی خود قرار می‌دهید، احساس سوزن سوزن شدن یا گرم شدن می‌کنید که طبیعی و رایج است.

 

اسپره تاخیری قوی برای مردان


۴. بدون نسخه در دسترس است!


اکثر اسپری‌ها و کرم‌های تاخیری را می‌توان بدون نسخه خریداری کرد یا به صورت آنلاین سفارش داد و نیازی به نسخه پزشک ندارند. بنابراین اگر تمایلی به صحبت درباره مشکل زودانزالی خود با پزشک ندارید، این گزینه می‌تواند برای شما مفید باشد.


۵. در بیشتر مواقع مشکل زودانزالی را حل می‌کند!


البته مهمترین پرسش این است که آیا اسپری تاخیری واقعا کار می‌کند یا خیر. در پاسخ باید بگوییم که بله، معمولا کار بی‌حس کردن را بسیار خوب انجام می‌دهند.
با این حال، بی‌حس کردن توسط اسپری تاخیری گاهی اوقات کمی بیش از حد می‌شود و باعث بروز مشکلات دیگری می‌شود، که در بخش بعدی به آن خواهیم پرداخت.

 


معایب و عوارض اسپری تاخیری:


1. از دست دادن نعوظ


یکی از عوارض استفاده از اسپری تاخیری رایج بی‌حسی بیش از حد است. اگر اسپره تاخیری قوی باشد یا بیش از حد استفاده کنید، ممکن است با کاهش حس مواجه شوید.
این موضوع گاهی اوقات می‌تواند منجر به مشکل در حفظ نعوظ شود. در اینصورت باید آلت خود را کامل بشویید قبل از استفاده مجدد صبر کنید تا اثر بی حسی از بین برود.
بدیهی است که این اتفاق می‌تواند یک موقعیت ناخوشایند باشد!

 

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله راه های درمان اختلال نعوظ را مطالعه کنید. 


2. از دست دادن لذت


یکی دیگر از مشکلات و عوارض اسپری تاخیری این است که شما نمی‌توانید حداکثر لذت را تجربه کنید. ممکن است طول رابطه جنسی بیشتری داشته باشید، اما در مقابل کمتر از این احساس لذت می‌برید.
با اینحال بسیاری از مردان ترجیح می‌دهند زمان رابطه بیشتر از لذت آن باشد، همچنین از دانستن اینکه شریک زندگی خود را راضی می‌کنید، لذت خواهید برد که البته این موضوع بسیار مهم است.


3. انتقال به شریک زندگی خود


اسپری‌های بی حس‌کننده اگر از طریق رابطه جنسی مقعدی یا دهانی به همسرتان منتقل شود، می‌تواند مشکلاتی را برای آن ایجاد کند.
بنابراین مهم است که قبل از استفاده حتما دستورالعمل‌های آن را به دقت مطالعه کنید. با اینجال انتقال همچنان می‌تواند در برخی شرایط اتفاق بیفتد. لازم است که حتما تا جذب کامل اسپری صبر کنید و بعد به صورت صحیح و کامل آلت خود را بشویید.
بر خلاف تصور عموم، شستشو اثر بی حسی را از بین نمی‌برد.


4. استفاده از آن قبل از رابطه جنسی


بسته به شرایط، استفاده از اسپری یا کرم تاخیری می تواند مشکل ساز باشد. اگر همسرتان مشکل شما را درک می‌کند احتمالا مشکلی ندارید، اما اگر از بازگو کردن و علنی کردن استفاده از اسپری تاخیری پیش همسرتان خجالت می‌کشید، احتمالا با مشکل مواجه خواهید شد!
رفتن به حمام برای استفاده از اسپری تاخیری و سپس صبر کردن برای شستن آن جلوی کسی که از آن خجالت می‌کشید یا با آن راحت نیسیتید، می‌تواند چالش برانگیز باشد و خود باعث بروز استرس بیشتر به شما شود.
شما می‌توانید با همسرتان در اینباره گفتگو کنید یا از قبل شرایط استفاده را آماده کنید تا در هنگام مقاربت دچار استرس نشوید.


5. اسپری تاخیری درمان نیست!


اسپری تاخیری یک کمک کننده برای انزال زودرس است و آن را درمان نمی‌کند، بنابراین اگر تصمیم به استفاده مداوم از آنها دارید، باید به خرید آنها ادامه دهید.
علاوه بر آن، اگر مدت طولانی از آنها استفاده کنید، ممکن است به آنها عادت کنید و ناخودآگاه به این باور برسید که بدون آنها نمی‌توانید یک زندگی جنسی سالم داشته باشید!

 

نشانه های عوارض استفاده از اسپری تاخیری


مشاوره با پزشک در مورد عوارض اسپری تاخیری


حال که با مزایا و عوارض استفاده از اسپری تاخیری بیشتر آشنا شدید، شاید بخواهید در مورد آنها با پزشک صحبت کنید. یکی از مشکلات مردان درباره انزال زودرس، این است که نمی‌توانند حضوری برای این مورد به دکتر مزاجعه کنند. ما پیشنهاد می‌کنیم از کلینیک آنلاین مدیست استفاده کنید!
کلینیک آنلاین مدیست با در اختیار داشتن پزشکان و مشاوران مربوطه، می‌تواند مشکل‌گشای بیماران باشد. نیاز به مراجعه حضوری نیست و کلیه مراحل ویزیت و مشاوره به صورت آنلاین برگزار می‌شود.
عوارض اسپری تاخیری ممکن است برای برخی بیشتر و برای برخی کمتر باشد، با این حال مشاوره با پزشک قبل از استفاده می‌تواند عوارض اسپری تاخیری را کاهش دهد. اگر قصد استفاده از اسپره تاخیری قوی دارید، حتما قبل استفاده با دکتر مشورت کنید.