دکتر گلنار گوهردهی

متخصص داخلیمتخصص داخلی مشاوره کرونامشاوره کرونا

4.9 امتیاز ( 437 رای)

 • 437 نظر توسط مراجعه کنندگان

دکتر سمانه حاتمی

متخصص داخلیمتخصص داخلی فوق تخصص روماتولوژیفوق تخصص روماتولوژی

5 امتیاز ( 6 رای)

 • 6 نظر توسط مراجعه کنندگان

دکتر پویان علی نیا

داخلی, غدد, دیابت, تیروئید, گوارش, کبد, کلیه, فشار خون, عفونی, کرونا, ریه, قلب

متخصص داخلیمتخصص داخلی مشاوره کرونامشاوره کرونا

5 امتیاز ( 9 رای)

خرم آباد. چهار راه فرهنگ . کلینیک ویژه نگین

غدد دیابت تیروئید گوارش کبد کلیه فشار خون عفونی کرونا ریه قلب
 • 9 نظر توسط مراجعه کنندگان

دکتر هانیه حسینی

متخصص داخلیمتخصص داخلی مشاوره کرونامشاوره کرونا

4.9 امتیاز ( 613 رای)

 • 613 نظر توسط مراجعه کنندگان

دکتر زهره کوره پز

متخصص داخلیمتخصص داخلی مشاوره کرونامشاوره کرونا

5 امتیاز ( 9 رای)

 • 9 نظر توسط مراجعه کنندگان

دکتر نوید داودی

انواع روماتیسم، ارتروز، پوکی استخوان، نقرس، درد کمر و زانو، دردهای مزمن

متخصص داخلیمتخصص داخلی فوق تخصص روماتولوژیفوق تخصص روماتولوژی

4.9 امتیاز ( 64 رای)

کمردرد درد مفاصل و زانو آرتروز آرتریت روماتوئید نقرس لوپوس
 • 64 نظر توسط مراجعه کنندگان

دکتر میثم اورنگی

فوق تخصص غدد

متخصص داخلیمتخصص داخلی فوق تخصص غددفوق تخصص غدد

4.7 امتیاز ( 30 رای)

 • 30 نظر توسط مراجعه کنندگان

دکتر شهدک داداش پور

متخصص داخلیمتخصص داخلی فوق تخصص نفرولوژی (کلیه)فوق تخصص نفرولوژی (کلیه)

4.8 امتیاز ( 29 رای)

تهران ،چهار راه پاسداران، ابتدای خیابان دولت( کلاهدوز ) نبش کوچه نوباوه ،ساختمان صبا ،طبقه همکف

 • 29 نظر توسط مراجعه کنندگان

دکتر سارا جلالی جیوان

فوق تخصص روماتولوژی

متخصص داخلیمتخصص داخلی فوق تخصص روماتولوژیفوق تخصص روماتولوژی

 • 0 نظر توسط مراجعه کنندگان

دکتر مریم واشقانی

فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم

متخصص داخلیمتخصص داخلی فوق تخصص غددفوق تخصص غدد

3 امتیاز ( 1 رای)

 • 1 نظر توسط مراجعه کنندگان

 

پزشک متخصص داخلی کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

متخصص داخلی یک دکتر داخلی است که در درمان مشکلات و بیماری‌های اندام‌ها و سیستم‌های داخلی بدن تخصص دارند. اما توانایی آن‌ها تنها محدود به این مناطق نیست. آن‌ها می‌توانند مراقبت‌های پیشگیرانه نیز انجام دهند و هر چیزی از بثورات پوستی گرفته تا عفونت گوش را درمان کنند. آن‌ها فقط بزرگسالان را درمان می‌کنند و جراح نیستند.

هنگام انتخاب یک پزشک مراقبت‌های اولیه (PCP)، ممکن است یک متخصص داخلی یا یک پزشک خانواده را انتخاب کنید. هر دو می‌توانند طیف وسیعی از شرایط و بیماری‌ها را درمان کنند. متخصصین داخلی دانش عمیقی در مورد مسائل مربوط به سلامت بزرگسالان دارند.

متخصص داخلی چه کاری انجام می‌دهد؟

بسیاری از متخصصان داخلی افراد را برای طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها درمان می‌کنند. پزشک متخصص داخلی معمولاً افراد را در مطب خود می‌بینند، اما امروزه و با پیشرفت تکنولوژی، امکان ویزیت آنلاین و از راه دور نیز میسر شده است. متخصصان داخلی بیماری‌های مزمن را مدیریت می‌کنند و اغلب با بیماران خود روابط طولانی مدت دارند.

برخی از متخصصان داخلی یک رشته فوق تخصصی مانند قلب و عروق یا گوارش را انتخاب می‌کنند. با این حال آن‌ها هنوز متخصص داخلی هستند، اما در حوزه انتخابی خود نیز متخصص می‌باشند. برای انجام این کار، آن‌ها ممکن است یک تا سه سال تحصیلات بیشتری را پشت سر بگذارند.

برخی از متخصصین داخلی فقط بیماران بیمارستان را ویزیت می‌کنند. برخی دیگر ممکن است در محیط‌های مختلف مراقبتی، مانند مراکز توانبخشی یا آسایشگاه، کار کنند.

تحصیلات پزشک متخصص داخلی

یک متخصص داخلی، ابتدا باید مدرک لیسانس چهار ساله داشته باشد. آنها همچنین مراحل آموزشی زیر را پشت سر میگذارند:

 • دانشکده پزشکی که معمولاً چهار سال طول می‌کشد
 • رزیدنتی سه ساله در رشته داخلی

پس از آن باید امتحانی را بگذرانند تا پروانه پزشکی خود را دریافت کنند.

متخصص داخلی که یک رشته فوق تخصص را انتخاب می‌کند، به یک تا سه سال دیگر آموزش نیاز دارد. برخی از زمینه‌های محبوب متخصصان داخلی عبارتند از: قلب و عروق، بیماری‌های ریوی، انکولوژی، مراقبت‌های ویژه و هماتولوژی.

دلایل مراجعه به متخصص داخلی

اگر یک متخصص داخلی را به عنوان پزشک مراقبت‌های اولیه خود انتخاب کرده‌اید، برای اکثر مشکلات سلامتی می‌توانید از آن استفاده کنید. همچنین ممکن است برای مشکلات خاصی به متخصص داخلی مراجعه کنید. در ادامه به برخی از دلایلی که ممکن است به یک متخصص داخلی مراجعه کنید، اشاره کرده‌ایم.

درد شکم

درد در ناحیه شکم می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ممکن است ناشی از مشکلی نسبتاً جزئی باشد، مانند کشیدگی عضلانی یا ویروس معده. بیماری‌های جدی‌تر، مانند آپاندیسیت حاد و چندین سرطان نیز باعث درد شکم می‌شوند. برای درد حاد، یا اگر با لمس شکم درد را احساس می‌کنید، باید به اورژانس مراجعه کنید.

برای درد‌های کمتر، مراجعه به متخصص داخلی پیشنهاد می‌شود. متخصص داخلی می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا درد شما مشکلی گوارشی دارد یا ناشی از چیز دیگری است.

درد قفسه سینه

درد قفسه سینه همیشه به این معنی نیست که شما دچار حمله قلبی شده‌اید. می‌تواند ناشی از مشکلات در ریه‌ها یا دستگاه گوارش باشد. این موضوع می‌تواند ناشی از اضطراب یا رفلاکس اسید باشد. البته، اگر علائم حمله قلبی دارید، باید با اورژانس تماس بگیرید. اما برای درد‌های متفاوت و کمتر قفسه سینه، متخصص داخلی ممکن است بتواند مشکل شما را تشخیص دهد.

انتظاراتی که باید از متخصص داخلی داشته باشید 

پزشک متخصص داخلی علائم حیاتی شما را بررسی خواهد کرد. شما تاریخچه پزشکی و لیست دارو‌های خود را با او در میان می‌گذارید. متخصص داخلی در مورد علائم و وضعیت سلامت عمومی شما سؤال خواهد کرد. پزشک معمولاً شما را معاینه فیزیکی می‌کند. در نهایت دکتر می‌خواهد تصویر کاملی از سلامتی شما داشته باشد.

به عنوان بخشی از معاینه فیزیکی، متخصص داخلی معمولاً موارد زیر را انجام می‌دهد:

 • به ظاهر کلی شما، از جمله وضعیت بدنی و نحوه حرکت شما نگاه می‌کند
 • به صدای قلب شما گوش می‌دهید، سوفل قلب، ضربان قلب نامنظم یا سایر صدا‌های غیر معمول را بررسی می‌کند
 • به تنفس شما گوش می‌دهد، تروق، خس خس سینه یا تنگی نفس را بررسی می‌کند
 • به چشم‌ها، گوش‌ها، بینی، دهان و گلوی شما نگاه می‌کند
 • پوست و ناخن‌های شما را بررسی می‌کند

برای بررسی سلامتی، پزشک متخصص داخلی ممکن است آزمایش‌های غربالگری، مانند پانل چربی یا تست تراکم استخوان را تجویز کند. برای مشکلات خاص، پزشک آزمایش مناسب را تجویز می‌کند، خواه یک آزمایش ساده ادرار باشد، یا چیزی پیچیده‌تر، مانند انواع تصویربرداری. ممکن است از شما خواسته شود که برای یک ویزیت بعدی دوباره مراجعه کنید، یا ممکن است پزشک به شما توصیه کند که به متخصص دیگری مراجعه کنید.

اگر به متخصصان دیگری مراجعه کنید، پزشک داخلی شما ممکن است با سایر پزشکان شما مشورت کند، مراقبت شما را هماهنگ کند و تداخلات دارویی را بررسی کند. بهترین متخصصان داخلی همیشه تا رفع مشکل بیمار، روند درمانی را ادامه می‌دهند. آنها ممکن است در مورد تغییرات سبک زندگی و اقداماتی که می‌توانید برای جلوگیری از مشکلات در آینده بردارید، به شما مشاوره دهند. آن‌ها همچنین مشکلات سلامت روانی مانند افسردگی شما را بررسی خواهند کرد.

مشاوره آنلاین متخصص داخلی کلینیک مدیست: 

شما می‌توانید با استفاده از ویزیت آنلاین متخصص داخلی کلینیک مدیست، برای رفع مشکلات خود استفاده نمایید. کلینیک مدیست شرایطی را محیا کرده است که به راحتی با مراجعه به پروفایل پزشک متخصص داخلی، آنها را بررسی کرده، و یکی را جهت معاینه انتخاب کنید.

پزشک متخصص داخلی از طریق مکالمه تصویری و از راه دور، شما را معاینه می‌کند، و پیشنهادات درمانی خود را با شما در میان می‌گذارد. استفاده از خدمات آنلاین پزشکی می‌تواند در هزینه‌ها و زمان شما صرفه جویی کند.