دکتر پریسا هنرپیشه

متخصص کودکان و نوزادان, فوق تخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری کودکان

متخصص اطفالمتخصص اطفال مشاوره کرونامشاوره کرونا فوق تخصص نفرولوژی (کلیه)فوق تخصص نفرولوژی (کلیه)

4.9 امتیاز ( 17 رای)

نیاوران - دارآباد - خیابان پورابتهاج - بیمارستان دکتر مسیح دانشوری- همه روزه صبح ها ساعت ۱۰ تا ۱۲

عفونت ادراری- ورم کلیه(هیدرونفروز)- پروتیین در ادرار- خون در ادرار- سندرم نفروتیک- برگشت ادراری(ریفلاکس)- سنگ کلیه- نارسایی کلیه- دیالیز- فشارخون
  • 17 نظر توسط مراجعه کنندگان

دکتر شهدک داداش پور

متخصص داخلیمتخصص داخلی فوق تخصص نفرولوژی (کلیه)فوق تخصص نفرولوژی (کلیه)

4.8 امتیاز ( 19 رای)

تهران ،چهار راه پاسداران، ابتدای خیابان دولت( کلاهدوز ) نبش کوچه نوباوه ،ساختمان صبا ،طبقه همکف

  • 19 نظر توسط مراجعه کنندگان

متخصص کلیه و فشار خون چه کسی است؟ | مشاوره آنلاین متخصص کلیه و فشار خون 

 

متخصص کلیه و فشار خون در زمینه بیماری‌های کلیوی و فشار خون بالا تخصص دارند. مشکلات کلیوی در سراسر جهان در حال افزایش است، به طوری که میلیون‌ها نفر هر ساله تحت درمان‌های آسیب کلیوی یا بیماری مزمن کلیوی (CKD) قرار می‌گیرند. در واقع، بیماری کلیوی به عنوان دوازدهمین علت مرگ در سراسر جهان است.

همچنین فشار خون بالا یکی از شایع‌ترین وضعیت‌های پزشکی در جهان است. این بیماری یک عامل خطر اصلی برای حمله قلبی، سکته مغزی و بیماری کلیوی است.

کلیه‌های شما نقش مهمی در تنظیم فشار خون شما دارند. به همین دلیل است که متخصصان کلیه کلینیک آنلاین مدیست، آماده ارائه خدمات آنلاین پزشکی، و مشاوره پزشکی از راه دور هستند.

 

متخصص کلیه و فشار خون چه کاری انجام می‌دهد؟ 

احتمال اختلال در عملکرد کلیه‌ها حتی بیشتر از اختلال عملکرد کبد است. بیماری کلیوی می‌تواند از مشکلات موجود سلامتی مانند دیابت، چاقی، بیماری قلبی و فشار خون بالا ایجاد شود. همچنین می‌تواند باعث ایجاد فشار خون بالا و بیماری قلبی شود، حتی اگر قبلاً این شرایط را نداشتید.

بیماری مزمن کلیه همچنین می‌تواند منجر به عوارض سلامتی مانند کم خونی، پوکی استخوان، ضعف سیستم ایمنی یا ضربان قلب نامنظم شود. این رابطه علت و معلولی نشان می‌دهد که حتما نباید دچار عارضه کلیوی شوید تا به پزشک مراجعه کنید! حتی با داشتن کلیه‌های سالم و درست کار کردن آنها، مراجعه به یک دکتر نفرولوژیست برای معاینه و چکاپ دوره‌ای بسیار مفید است. همین الان بهترین دکتر متخصص نفرولوژی را در کلینیک مدیست برای مشاوره از راه دور انتخاب کنی.

متخصص کلیه و فشار خون می‌تواند یک برنامه مدیریتی ایجاد کند تا به شما کمک کند بر کلیه‌های کم کار غلبه کنید. در برخی موارد، آسیب کلیوی شما حتی اگر زود تشخیص داده شود و درمان شود، قابل برگشت است. 

 

چه زمانی باید به متخصص کلیه و فشار خون مراجعه کنیم؟

اکثر مردم بدون ارجاع از پزشک عمومی خود به نفرولوژیست مراجعه نمی‌کنند. به طور معمول، مراجعه به نفرولوژیست به این معنی است که شما علائم مرتبط با کلیه را به دلیل ناشناخته‌ای دارید، یا اینکه مشکلات سلامتی مرتبط با کلیه در شما بروز داده است. در این حالت فقط یک متخصص کلیه می‌داند که چگونه شما را درمان کند. در صورت داشتن علائم و نشانه‌های زیر ممکن است به متخصص کلیه و فشار خون ارجاع داده شوید:

  • عفونت های مزمن دستگاه ادراری
  • سنگ کلیه عود کننده
  • ادرار کف آلود
  • خارش پوست و درد مفاصل یا استخوان 

 

کنترل بیماری با کمک متخصص کلیه و فشار خون 

یکی از راه‌های جلوگیری یا کند کردن پیشرفت بیماری کلیوی، کنترل فشار خون بالا است. بدون راهنمایی و درمان مناسب توسط دکتر نفرولوژیست، این می‌تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از بیماران باشد.

متخصصان کلیه کلینیک آنلاین مدیست برای رسیدگی به علل اصلی فشار خون بالا شما از راه دور آمادگی دارند. آن‌ها انواع مختلفی از درمان‌ها را ارائه می‌دهند که می‌تواند به کاهش فشار خون تا حد قابل قبول و حفظ آن به شما کمک کند.

فشار خون بالا اغلب علائمی ندارد، به همین دلیل است که گاهی اوقات به آن "قاتل خاموش" می‌گویند. کنترل فشار خون بالا می‌تواند یکی از مهم‌ترین تصمیمات بهداشتی باشد که می‌توانید برای خود بگیرید.

برای گرفتن نوبت و معاینه از راه دور، یکی از اعضای تیم نفرولوژی کلینیک آنلاین مدیست را انتخاب کنید، و با مراجعه به پروفایل آن، جزئیات و نظرات دیگر بیماران را مشاهده کرده، تا بتوانید بهترین پزشک کلیه را برای خود انتخاب کنید.