دکتر فریده سبزی شهر بابکی

متخصص زنان، زایمان و نازایی

متخصص زنان و زایمانمتخصص زنان و زایمان

4.8 امتیاز ( 142 رای)

کلینیک گرگان، یکشنبه ها ساعت ۱۰-۱۲،میدان سپاه، خیابان نامجو

سرطان رحم یائسگی خونریزیهای رحمی اختلالات قاعدگی مراقبت های بارداری مراقبت های قبل بارداری سقط مکرر تخمدان پلی کیستیک بیماریهای پستان مراقبت پس از زایمان بی اختیاری ادرار و درمان آن نازایی و درمانهای آن سرطان‌های سرویکس و تخمدان پاپ اسمیر لبیوپلاستی و انجام عملهای زیبایی زنان درمان عفونت‌های رحمی و واژینال درمان کیست های تخمدان و تنبلی تخمدان انجام کورتاژ تشخیصی و درمانی D@C درمان خونریزیهای نامنظم و غیر طبیعی رحم انجام پایپل و نمونه برداری از داخل رحم بصورت سرپایی
 • 142 نظر توسط مراجعه کنندگان

دکتر حمیده حنفی‌ بجد

زنان و زایمان

متخصص زنان و زایمانمتخصص زنان و زایمان

4.9 امتیاز ( 12 رای)

تهران، پیروزی، خیابان شکوفه

زنان و زایمان زیبایی مامایی لابیاپلاستی تزریق واژن جراحی زیبایی تزریق چربی تزریق ژل
 • 12 نظر توسط مراجعه کنندگان

دکتر ساینا نصیری

جراح ومتخصص زنان، زایمان و نازایی

متخصص زنان و زایمانمتخصص زنان و زایمان

4.9 امتیاز ( 485 رای)

 • 485 نظر توسط مراجعه کنندگان

دکتر شهرزاد امینی

متخصص زنان و زایمانمتخصص زنان و زایمان

5 امتیاز ( 8 رای)

 • 8 نظر توسط مراجعه کنندگان

دکتر مهسا رمضانپور

متخصص زنان و زایمانمتخصص زنان و زایمان

5 امتیاز ( 9 رای)

 • 9 نظر توسط مراجعه کنندگان

دکتر ساناز قشقایی

جراح و متخصص زنان،زایمان،نازایی و زیبایی

متخصص زنان و زایمانمتخصص زنان و زایمان

4.9 امتیاز ( 7 رای)

 • 7 نظر توسط مراجعه کنندگان

دکتر الهام محمدي

زنان و زایمان و نازایی

متخصص زنان و زایمانمتخصص زنان و زایمان

4 امتیاز ( 1 رای)

 • 1 نظر توسط مراجعه کنندگان

 

پزشک متخصص زنان و زایمان چه وظایفی دارد؟ 

یکی از مسائل بسیار مهم در جامعه، سلامت و بهداشت زنان است که این امر بر عهده پزشک متخصص زنان و زایمان می‌باشد. یکی از روش‌هایی که به راحتی می‌توانید از طریق آن مشکلات و بیماری‌های خود را درمان کنید، ارتباط با پزشک آنلاین زنان و زایمان می‌باشد.

زنان جز قشر آسیب پذیر جامعه می‌باشند که از همان سنین پایین با قاعدگی روبرو شده و در طول زندگی ممکن است با بیماری‌ها و مشکلات زنانه دست و پنجه نرم کنند. نیاز به متخصص زنان زایمان از همان دوران نوجوانی و بلوغ برای زنان به امری ضروری تبدیل می‌شود. از شروع قاعدگی گرفته تا ازدواج و مسائل مربوط به پرده بکارت، همگی شروعی برای معاینات منظم در طول زندگی توسط پزشک زنان و زایمان می‌باشد.

دکتر زنان و زایمان یکی از رشته‌هایی است که افراد همیشه به آنها نیاز داشته و باید در دسترس باشند. از این رو دکتر زنان آنلاین یک گزینه مناسب باشد. با پیشرفت تکنولوژی و در دسترس بودن ابزار ارتباطات به شکل گسترده، امروز اکثر افراد به جای مراجعه حضوری به پزشک، ترجیح می‌دهند از پزشک آنلاین زنان و زایمان استفاده کنند.

با توجه به سختی حضور افراد به صورت حضوری در مطب پزشک، ویزیت آنلاین می‌تواند گزینه کم دردسری برای آنها، بویژه زنان باردار باشد.

پزشک متخصص زنان و زایمان باعث جلوگیری و پیشگیری از بسیاری مشکلات زنان می‌شود. از بدخیمی‌ها و بیماری‌های زناشویی گرفته تا معاینات ساده، همگی می‌تواند بواسطه ویزیت آنلاین برطرف شده و نیاز مراجعه حضوری بیمار به مراکز درمانی و مطب پزشک را از بین ببرد. 

در مجموع نقش یک متخصص زنان و زایمان فراتر از ارائه مراقبت‌های پزشکی در دوران بارداری است. این متخصصان نقش اساسی در نظارت بر سلامت مادر و جنین، انجام آزمایش‌ها و غربالگری‌های لازم و راهنمایی مادران باردار در هر مرحله از بارداری دارند. متخصص زنان زایمان همچنین به زنان در مورد خطرات احتمالی آموزش می‌دهد و گزینه‌هایی را برای روش‌های زایمان و مراقبت‌های پس از زایمان ارائه می‌دهد. رویکرد جامع آنها تضمین می‌کند که زنان برای تصمیم گیری آگاهانه و عبور از چالش‌های حاملگی با اعتماد به نفس قدرت دارند.  

 

متخصص زنان و زایمان کیست؟

یکی از رشته‌های پزشکی که به صورت انحصاری در حوزه زنان فعالیت می‌کند، تخصص زنان و زایمان می‌باشد. متخصصین زنان و زایمان در زمینه انواع بیماری‌ها و مشکلات زنان خدمات رسانی می‌کنند.

بیماری‌های دستگاه تناسلی زنان، پستان، انواع سرطان سینه و تخمدان و بیماری‌های مقاربتی از جمله مواردی هستند که پزشک متخصص زنان و زایمان در این رشته به درمان آنها می‌پردازد. تمامی این خدمات از طریق ویزیت آنلاین برای بیماران میسر است.

شما می‌توانید قبل از اقدام به بارداری و همچنین در طول آن، از مشاوره دکتر زنان آنلاین بصورت آنلاین بهره ببرید تا دوران بارداری و زایمان بدون مشکلی را پشت سر بگذارید.

 حتی اگر بالای پنجاه سال سن دارید و یا دوران یائسگی خود را سپری می‌کنید، پزشک متخصص زنان و زایمان می‌تواند با معاینه و ویزیت شما بصورت منظم، از بروز بیماری‌های مرتبط با یائسگی جلوگیری کند.


انتخاب بهترین دکتر زنان برای مشاوره 

انتخاب یک مشاور زنان زایمان باتجربه و دلسوز برای هر زنی که برای زایمان آماده می‌شود، بسیار مهم است. این تصمیم سنگ بنای یک سفر بارداری ایمن و با حمایت خوب است. متخصص زنان یک پزشک متخصص در زمینه سلامت باروری زنان، از جمله بارداری، زایمان و مراقبت‌های پس از زایمان است. هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین پزشک برای مشاوره می‌رسد، عواملی مانند تجربه، صلاحیت، سبک ارتباطی و سازگاری آنها با ترجیحات بیمار حیاتی است. در نتیجه در انتخاب بهترین دکتر ابتدا به سوابق کاری او دقت کرده و نظرات دیگران را در مورد چگونگی برقرار کردن ارتباط با بیمار بسنجید تا از یک دکتر زنان دلسوز برای مشاوره کمک بگیرید.
دریافت مشاوره زنان زایمان از بهترین پزشکان متخصص
بارداری سفری است که هم شادی و هم نگرانی را با خود به همراه دارد. دریافت مشاوره از یک متخصص زایمان و زنان می‌تواند بینش‌های ضروری را ارائه دهد و به سؤالاتی که در این دوره ایجاد می‌شود پاسخ دهد. متخصصان زایمان راهنمایی‌هایی در مورد مراقبت‌های دوران بارداری، رسیدگی به ناراحتی‌های رایج، نظارت بر رشد جنین و آمادگی برای زایمان ارائه می‌دهند. تخصص آنها تضمین می‌کند که زنان مراقبت‌های شخصی را دریافت می‌کنند که با تاریخچه سلامت و نیازهای فردی آنها مطابقت دارد. 

 

استفاده از مشاوره زنان و زایمان چه مزایایی دارد؟ 

مشاوره سلامت و زایمان زنان مزایای متعددی را ارائه می‌دهد و تجربه بارداری مثبت و آگاهانه را تقویت می‌کند. این جلسات مشاوره بستری را برای بحث در مورد نگرانی‌ها، روشن شدن شبهات و رسیدگی به ترس‌های مربوط به زایمان فراهم می‌کند. متخصصان زنان زایمان می‌توانند راهنمایی‌هایی در مورد تغذیه، ورزش، مدیریت ناراحتی و جنبه‌های احساسی بارداری ارائه دهند. این حمایت تا مرحله پس از زایمان گسترش می‌یابد و انتقال نرم‌تر به سمت ورود به مرحله مادر شدن را تضمین می‌کند.
مزیت کلی جستجوی مشاوره متخصص در دوران بارداری در توانمندی‌هایی است که به مادران باردار می‌دهد. مشاوره بهداشت و زایمان زنان، زنان را قادر می‌سازد تا فعالانه در تصمیم‌گیری‌های مراقبت‌های بهداشتی خود شرکت کنند و احساس مالکیت بر سفر بارداری خود را تقویت کنند. علاوه بر این، زنان برای تشخیص علائم نگرانی و تصمیم گیری به موقع برای رفاه خود و نوزادشان مجهزتر هستند.
 

آیا متخصص زنان و زایمان، جراحی انجام می‌ دهد؟

متخصصین زنان و زایمان برای انجام جراحی دوره مربوطه را سپری کرده‌اند و بصورت تخصصی آموزش دیده‌اند. پزشک زنان و زایمان مجوز انجام انواع جراحی ویژه زنان را دارند و در صورت نیاز می‌توانند این کار را انجام دهند.

از انواع جراحی‌هایی که دکتر زنان آنلاین برای بیماران خود انجام می‌دهند می‌توان به سزارین، لابیاپلاستی، میومکتومی، لاپاروسکوپی، هیسترکتومی، جراحی کیست تخمدان، بستن لوله فالوپ، فیبروم رحم، کولپوسکوپی، بیوپسی و غیره اشاره کرد. در ادامه به شرح جزئیات برخی از این جراحی‌ها اشاره خواهیم کرد.

 1. لاپاروسکوپی: عمل لاپاروسکوپی یکی از تکنیک‌های جراحی می‌باشد که در آن با برش‌های کوچک، عمل جراحی را انجام می‌دهند. این کار باعث جلوگیری از عفونت‌های ناشی از عمل جراحی می‌شود. متخصص زنان زایمان از این تکنیک در مشکلات ناباروری زنان، حاملگی خارج از رحم، تشخیص سرطان‌ها، آسیب دیدگی‌های بافت آندومتریوز، چسبندگی رحم، برداشتن کیست‌های تخمدان و غیره استفاده می‌کند.
 2. هیسترکتومی: نام دیگر این جراحی، زهدان برداری است. در این عمل جراحی قسمتی یا همه رحم برداشته می‌شود. هیسترکتومی شایع‌ترین عمل جراحی است که متخصصان زنان و زایمان انجام می‌دهند.
 3. میومکتومی: نام دیگر آن فیبرکتومی می‌باشد که به جراحی برداشتن توده‌های غیر سرطانی که در اندام تناسلی زنان می‌باشد، گفته می‌شود. جنس این توده‌ها از بافت عضلانی است.
 4. کولپوسکوپی: معاینه و بررسی دقیق واژن و دهانه رحم با این روش انجام می‌شود.
 5.  هسیتروسکوپی: برای معاینه دقیق داخل رحم از روش تشخیص درمانی هسیروسکوپی استفاده می‌شود.

به منظور حل هریک از مشکلات ذکر شده، ویزیت آنلاین دکتر زنان و زایمان نیاز است. 

 

آیا پزشک متخصص زنان و زایمان با ماما تفاوت دارد؟

یکی از رشته ‌های علوم پزشکی که فارق التحصیلان آن وظیفه مراقبت از مادر و نوزاد و همچنین مشاوره‌های زناشویی به زوج‌ها به جهت آمادگی برای بارداری و یا عدم آن را برعهده دارد، مامایی می‌باشد.

ماماها توانایی انجام زایمان طبیعی را دارند و هنگام زایمان مادران، می‌توانند تمامی مراقبت‌های جسمی و روحی لازم را برای مادران انجام دهند.

همچنین ماماها برای برخی مراقبت‌های پزشکی زنان نیز توانایی‌های لازم را دارد. به عنوان مثال معایناتی از قبیل تست پاپ اسمیر یا انواع عفونت‌ها را می‌توان با مراجعه به ماما، نسبت به درمان آنها اقدام کرد.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در واقع ماماها پزشک نیستند، و دوره پزشکی عمومی را سپری نکرده‌اند.

اما در مقابل متخصص زنان زایمان تمامی دوره‌های پزشکی عمومی را سپری کرده و سپس در زمینه بیماری‌ها و جراحی‌های حوزه زنان و زایمان، تخصص‌های لازم را دریافت کرده است. این پزشکان توانایی انجام جراحی‌هایی مانند سزارین را دارند.

 

بهترین متخصص زنان و زایمان | بیماری‌ های رایج در بین زنان

در ادامه به برخی از بیماری‌های زنان اشاره خواهیم کرد که می‌توانید برای آنها از مشاوره آنلای متخصص زنان و زایمان کمک بگیرید. شما می‌توانید از طریق ویزیت آنلاین با پزشک زنان خود در تماس باشید تا راهنمایی‌های لازم را به شما بدهد.

 

سندرم تخمدان پلی کیستیک

این بیماری یکی از مواردی است که هنوز دلیلی برای شکل گرفتن آن پیدا نشده است. در این بیماری تولید هورمن مردانه که همان تستوسترون می‌باشد، در تخمدان به شکل غیر طبیعی افزایش پیدا می‌کند. این امر باعث بروز عوارض و بیماری‌هایی برای زنان می‌شود.

سندرم پیش از قاعدگی

این سندروم در بین زنان بسیار شایع است. پیش از شروع دوره ماهانه فرد دچار مشکلات جسمی و روحی می‌شود که به آن سندروم پیش از قاعدگی می‌گویند. در این مورد فرد ممکن است دچار کمر درد شدید، تغییر اشتها، آکنه، تورم شکم، تغییرات روحی و خلقی و غیره شود. شما به راحتی از طریق دکتر زنان آنلاین زایمان می‌توانید مشاوره لازم جهت این مشکل را دریافت کنید.

افسردگی پس از زایمان

افسردگی پس از زایمان یک امر شایع در بین زنان است. تقریبا از بین هر صد زن، پانزده نفر دچار این عارضه می‌شوند. عوارض این بیماری معمولا شامل خستگی، زود رنجی، تغییر اشتها، افکار منفی، کاهش میل جنسی و غیره می‌باشد. این بیماری گاها تا دو هفته به درازا می‌کشد.

مسمومیت حاملگی

یکی از بیماری‌هایی که زنان باردار بشدت در معرض مبتلا شدن به آن هستند، مسمومیت حاملگی می‌باشد. علائم این بیماری عبارتند از سر درد بیش از حد، ورم دست و پا، اضافه وزن شدید، اختلال فشار خون، اختلال در عملکرد دستگاه عصب مرکزی، کلیه ها و غیره. اگر چنین علائمی را دارید باید هر چه سریعتر تحت نظر متخصص زنان زایمان قرار بگیرید.

آمنوره

بیماری آمنوره به اتفاق نیوفتادن قاعدگی می‌گویند که خود به دو دسته مختلف تقسیم می‌شود. دسته اول عبارت است از زمانی که فرد به بلوغ می‌رسد اما قاعدگی اتفاق نمی‌افتد. این امر ممکن است دلایل گوناگونی داشته باشد که نیاز به مشاوره پزشک می‌باشد. دسته دوم ممکن است به دلیل کیست تخمدان، بارداری، فیبروم و غیره رخ دهد. در این مورد هم نیاز به ویزیت توسط پزشک متخصص زنان و زایمان دارید.

دیسمنوره

دیسمنوره به معنی درد شدید و غیر قابل تحمل در شکم می‌باشد که برای قاعدگی‌های دردناک به کار می‌رود.

فیبروم

به تومورهای خوش خیمی که در رحم یا روی آن بوجود می‌آید فیبروم‌های رحم یا میموم گفته می‌شود. این تومورها بشکل بافت عضله‌ای هستند که دارای ابعاد مختلفی می‌باشند. فیبروم ممکن است علائم مختلفی داشته باشد که از آن جمله می‌توان به درد شکم و خونریزی‌های شدید اشاره کرد.

التهاب واژن

التهاب واژن یکی دیگر از بیماری‌های شایع در بین زنان می‌باشد. واژینیت عفونت و التهابی است که داخل واژن می‌باشد و دارای سوزش و خارش شدید است. از انواع مختلف این بیماری می‌توان به واژینیت تریکوموناسی، واژنیت قارچی، واژنیت باکتریایی و غیره اشاره کرد. دلایل بروز این بیماری متفاوت است ولازم می‌باشد که با متخصص زنان زایمان خود ویزیت شوید.

افتادگی رحم

یکی از عوارض زایمان زیاد (طبیعی) که بین بانوان شایع است، افتادگی رحم می‌باشد. رحم به دلیل ضعیف شدن عضلات نگهدارنده خود، به درون مجاری واژن فرو رفته و باعث فشار به لگن، درد کم، مشکل در ادرار، درد هنگام نزدیکی جنسی و غیره می‌شود.

کیست تخمدان

معمولا کیست تخمدان در داخل و یا روی آن شکل می‌گیرد. درون این کیست را مایعات تشکیل می‌دهد. این کیست‌ها در اکثر مواقع علائم خاصی برای بیمار ندارد و بسیار کوچک هستند. بواسطه ترکیدن این کیست‌ها ممکن است بیمار دچار درد زیادی شود. اگر در ناحیه شکم درد احساس می‌کنید و حالت تهوع زیاد دارید، ممکن است علائم این بیماری باشد.

چسبندگی رحم

یکی از بیماری‌هایی که در زنان باعث نازایی و یا سقط می‌شود، چسبندگی رحم است. در این بیماری که در بین بانوان نیز شایع است، رحم بواسطه از بین رفتم مخاط درونی خود، به هم میچسبد.

در بالا به مواردی از بیماری‌های زنان اشاره کردیم. سرطان سینه، یائسگی زودرس، سرطان تخمدان و مثانه، سرطان دهانه رحم، اختلالات هورمونی و آندومتریوز نیز جز بیماری‌هایی هستند که علاوه بر مواردی که قبلا اشاره کردیم، بانوان لازم است برای آنها به وسیله پزشک متخصص زنان و زایمان ویزیت شوند.

 

نازایی چیست و دلایل آن چه هستند؟

اگر زوجی پس از یکسال رابطه جنسی بدون پیشگیری، موفق به بارداری نشوند، به آن ناباروری یا نازایی می‌گوییم. این موضوع ممکن است دلایل گوناگونی داشته باشد. از آن جمله می‌توان به اختلالات تخمک گذاری در بانوان، آندومتریوز، اختلال لوله‌های رحم، مسکلات دستگاه ایمنی و غیره نام برد.

در ابتدا لازم است دلیل ناباروری توسط دکتر زنان زایمان مورد بررسی قرار گیرد. پس از پیدا کردن دلیل ناباروری می‌توان از انواع راه‌های موجود برای درمان آن استفاده کرد. درمان دارویی، جراحی و روش‌های کمک باروری، تلقیح داخل رحم، استفاده از تخمک اهدایی و غیره از جمله درمان‌های موجود برای درمان نازایی هستند.

 

یائسگی چیست و عوارض آن چه هستند؟

یائسگی به پایان چرخه قاعدگی گفته می‌شود که در آن زنان قدرت باروری خود را از دست می‌دهند. هنگامی که زنان یائسه می‌شوند، ترشح هورمونهای آنها به پایین‌ترین سطح خود می‌رسد که این امر سبب بوجود آمدن مشکلاتی برای آنها می‌شود. برخی از علائم یائسگی عبارتند از تپش قلب، اضطراب و بی خوابی، عرق کردن زیاد و غیره. این عوارض زودگذر هستند اما عوارضی مانند پوکی استخوان، بیماری قلبی، افسردگی ممکن است به مدت طولانی با فرد همراه باشد.

دکتر زنان آنلاین می‌تواند عوارض یائسگی را برای شخص کاهش دهد. از مواردی که می‌تواند باعث کاهش این عوارض شود می‌توان به ورزش کردن، تغذیه خوب، هورمون تراپی، استفاده از آنتی اکسیدان‌های طبیعی و غیره اشاره کرد. شما می‌توانید با ویزیت آنلاین توسط متخصص زنان زایمان، از میزان مصرف و نوع دارو و همچنین معرفی ورزش‌های مناسب، مطلع شوید.

 

رزرو نوبت دکتر زنان آنلاین؛ چرا ویزیت آنلاین؟

از آنجایی که سلامت بانوان در جامعه و خانواده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، لذا تضمین آن در طول زندگی بسیار مهم می‌باشد. استفاده از شیوه‌های سالم زندگی، ورزش، پرهیز از ناهنجاری‌های غذایی و غیره همگی می‌تواند در این ضمینه به افراد کمک کند.

در این میان معاینه دوره‌ای و منظم زنان توسط متخصص زنان زایمان باعث می‌شود تا بیش از پیش سلامتی زنان تضمین شود. به همین دلیل است که وجود متخصصین زنان و زایمان از اهمیت بالایی در سطح جامعه برخوردار است.

به دلیل شرایط سخت مراجعه حضوری به پزشک متخصص زنان و زایمان، معاینه آنلاین می‌تواند گزینه بسیار راحت و در دسترسی برای بانوان باشد. مجموعه مدیست با بهره‌گیری از بهترین پزشکان و متخصص زنان زایمان تهران آماده ارائه کلیه خدمات ویزیت آنلاین، برای بانوان گرامی می‌باشد.

 

دریافت مشاوره دکتر زنان آنلاین 

شما به راحتی می‌توانید در منزل و بدون مراجعه حضوری به پزشک زنان و زایمان، از خدمات غیر حضوری مجموعه مدیست بهره‌مند شوید و به راحتی از ویزیت آنلاین دکتر زنان و زایمان استفاده کنید. این امر نه تنها در وقت بلکه در هزینه شما هم صرفه‌جویی می‌کند.

به دلیل مشکلات مراجعه حضوری مانند ترافیک، شلوغ بودن مطب و مراکز درمانی، همه گیری بیماری کرونا و غیره، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات ویزیت آنلاین مجموعه مدیست استفاده کنید.

خدمات درمانی غیر حضوری برای افرادی که امکان مراجعه حضوری ندارند راه حل بسیار مناسبی است ، از لحاظ هزینه به صرفه تر است و زمان های بیشتری در دسترس افراد قرار دارد.

شما می‌توانید با مراجعه به پروفایل پزشکان، اطلاعات لازم در مورد هر متخصص زنان زایمان را مشاهده کنید و پس از انتخاب نسبت به ویزیت آنلاین خود اقدام کنید. تمامی مراحل ویزیت از پرداخت گرفته تا معاینه، همگی بصورت آنلاین است و نیازی به مراجعه حضوری شما نمی‌باشد.